Aktuality
Oblouk už je zase chloubou Poruby
15 9 2022

Oblouk už je zase chloubou Poruby

Když Poruba na konci roku 2019 nabyla od společnosti Residomo její podíl v Oblouku, asi málokdo věřil, že za přibližně dva a půl roku bude pýcha Poruby kompletně opravena. Ale povedlo se a symbol našeho obvodu vypadá přesně tak, jako v době svého vzniku.

Radniční galerie představí fotografie Jana Trtílka
6 9 2022

Radniční galerie představí fotografie Jana Trtílka

V úterý 13. září bude v Galerii na schodech porubské radnice zahájena výstava fotografií Jana Trtílka s názvem Poodří abstraktní. Zhlédnout ji můžete do 3. listopadu.

Vychází zářijové PRIO
5 9 2022

Vychází zářijové PRIO

První podzimní číslo porubského zpravodaje informuje o ukončení rekonstrukce souboru domů Oblouk, o službě Senior expres či opravách uměleckých děl, ohlíží se za čtvrtým ročníkem pop-up expozice Sdílko nebo upozorňuje na nové volební okrsky. Přináší také pozvánky na zářijové akce jako např. Pouť babího léta, Zažít Porubu jinak, Den zdraví, přehlídku porubských středních škol Tvoje škola je hned za rohem nebo Noc vědců a řadu dalších novinek a zajímavostí. Zpravodaj PRIO naleznete v sekci Média a zpravodajství/PRIO.

Parkování v okolí DK Poklad posílí nový parkovací dům
29 8 2022

Parkování v okolí DK Poklad posílí nový parkovací dům

První ze dvou připravovaných parkovacích objektů, umístěných za křídly Domu kultury Poklad, je dokončen, řidiči v Porubě tak budou moci využívat nových 74 parkovacích míst. Stavba probíhala od července 2021 do srpna 2022 a vyžádala si náklady ve výši 45,6 milionů korun bez DPH. Nový dvoupodlažní parkovací objekt bude využíván nejen v době konání společenských akcí v Domě kultury Poklad, ale sloužit bude také rezidentům. Zhotovitelem stavby byla společnost Ridera Stavební a. s.

Úřad práce pořádá v září burzu práce
19 8 2022

Úřad práce pořádá v září burzu práce

Ostravský Úřad práce pořádá 21. září v Multifunkční aule Gong burzu práce. Více informací zde.

VÍCE AKTUALIT >>