Aktuality
Vstupenky na ples Poruby lze zakoupit v informačním centru
13 12 2019

Vstupenky na ples Poruby lze zakoupit v informačním centru

Reprezentační ples obvodu ve stylu elegance první republiky se bude konat 24. ledna 2020 od 20 hodin v Imperial Hotelu v Moravské Ostravě. K tanci a poslechu bude hrát Septet Plus Orchestra Dalibora Kaprase. Po 21. hodině s ním zazpívají Marie Rottrová se svým hostem Petrem Němcem. Před půlnocí hosty čeká light show a po půlnoci produkce DJ.

Představení návrhu na proměnu prostoru u Floridy
15 1 2020

Představení návrhu na proměnu prostoru u Floridy

Zajímá vás, jak se změní lokalita na Hlavní třídě u Floridy v nejbližších letech? Pokud ano, přijďte se ve středu 22. ledna do restaurace Skoč do pole na Čkalovově ulici seznámit s návrhem proměny prostranství, kterým prochází tisíce lidí denně a na kterém se koná řada společenských aktivit. Do architektonické studie odborníci zapracovali mimo jiné i podněty místních obyvatel, podnikatelů a organizátorů akcí. Na vaše dotazy budou odpovídat zástupci porubské radnice i autoři návrhu. Akce začíná v 16 hodin.

Tma na konci tunelu v Galerii Dukla
14 1 2020

Tma na konci tunelu v Galerii Dukla

V Galerii Dukla na Hlavní třídě bude 21. ledna zahájena výstava porubského rodáka Martina Kubici vyrovnávající se s osobní a kolektivní identitou místa. Kubica představí „svou“ Porubu – jak ji vidí, jak ji prožíval a také jak by ji  chtěl prožívat.

Zapojte se do výzkumu
13 1 2020

Zapojte se do výzkumu

Výzkumný tým Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity chce pomoci lidem, kteří se starají o blízké po cévní mozkové příhodě. S dalšími partnery vytváří speciální webové stránky, které nabídnou možnost sdílet zkušenosti s péčí o lidi po mrtvici.

Sdílko se bude konat potřetí. Tentokrát u Duhy
9 1 2020

Sdílko se bude konat potřetí. Tentokrát u Duhy

Již dvakrát proměnila netradiční akce s názvem Sdílko porubský veřejný prostor. Otevře ho návštěvníkům i letos, a to od 29. dubna do 19. května. Tentokrát u Duhy na osmém obvodě. Zájemci, kteří se budou chtít akce zúčastnit, se mohou registrovat od 15. ledna.

Ostrava hledá sportovce roku
8 1 2020

Ostrava hledá sportovce roku

Ostrava vyhlásila anketu o nejlepší sportovce za rok 2019 v kategoriích talent, jednotlivec, kolektiv, hendikepovaný sportovec, sportovní legenda a o nejlepší společensky zodpovědnou firmu v oblasti sportu. Návrhy na ocenění za rok 2019 je možné zasílat do 15. 1. 2020.

VÍCE AKTUALIT >>