Co letos vyberete do desatera Poruby?

1/3 2017

Stejně jako v loňském roce, i letos připravila Poruba fórum Porubské desatero, na kterém lidé mohou zvolit deset priorit, na které se má městský obvod v následující době soustředit. Pokud jste lidé, kteří se zajímají o své okolí a chcete ho změnit k lepšímu, zveme vás 14. března v 17 hodin do sálu Domova Slunečnice Ostrava na ulici 17. listopadu, kde se fórum uskuteční.

Co letos vyberete do desatera Poruby?

„Na setkání bude opět připraveno devět tematických stolů a každý příchozí se může zapojit do diskuze u toho, jehož téma ho nejvíce zajímá. Může jít například o bezpečnost na veřejných prostranstvích, stav zeleně nebo nabídku kulturních akcí. Nově oproti loňskému roku přibude stůl s tématem Podnikání. Na konci setkání vyjde ze vzájemné diskuze a hlasování deset priorit, jak je vidí samotní lidé," popsal proces fóra starosta Petr Mihálik.

Na fóru bude zároveň představeno i to, jaké kroky podnikl městský obvod pro řešení jednotlivých priorit z loňského roku. Dozvíte se tak například informace k rozšíření vědecko-technologického parku nebo o řešení nedostatku parkovacích míst. Pokud si chcete připomenout, jaká témata vybrali lidé před rokem, najdete je v sekci místní Agenda 21.