Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

In-line bruslaři zaplní Hlavní třídu

Poslední změna: Středa 13.06.2018 16:14 vypršelo

V sobotu 16. června bude Hlavní třída hostit podnik série World InLine Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC – 15. června – se na porubském bulváru uskuteční večerní jízda pro všechny milovníky in-line bruslení v rámci programu Ostrava na kolečkách. Také samotný sobotní závodní den je otevřený pro hobby jezdce a amatéry všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 14. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru, ale i o umístění v Českém poháru.

In-line bruslaři zaplní Hlavní třídu

Loňský závod WIC v Porubě vyhrál Venezuelan Alexander Bastidas. Foto: Jiří Birke

V předvečer World InLine Cupu (v pátek 15. června), který na Hlavní třídu přivede nejlepší světové bruslaře, se na ústřední porubský bulvár budou moci na druhou letošní večerní jízdu Ostrava na  kolečkách vydat všichni milovníci in-line bruslení. „Těšit se mohou na zábavný doprovodný program našich partnerů – ať už to bude výuka in-line bruslení, skákací hrad, ukázka cvičení, MMA tréninku, našeho hlavního partnera akce Quatro fitness nebo další srandičky,“ láká Sandra Vítková z pořadatelského spolku Swanky. Nebude chybět půjčovna kolečkového vybavení.

Závod seriálu LifeInLine Tour se 16. června pojede nejen o body do Světového poháru, ale i o umístění v Českém poháru. Jeden ze závodů je zařazen také do série World InLine Cup a na start přivede světovou inlineovou elitu. Závodní den je otevřený nejen elitním bruslařům, své závody najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní.

Závod zařazený do WIC představí vynikající bruslaře z celého světa – Nového Zélandu, Venezuely, Ukrajiny, Polska, Německa, Nizozemska a dalších evropských států. „Letos bude opět závodit vítěz loňského ročníku Alex Bastidas, prvenství se rovněž pokusí obhájit mistryně světa Němka Katharina Rumpus. Také letos bude očekávaným lákadlem souboj českého národního týmu se zbytkem světa. Loni se z českých závodníků dařilo Ondřeji Suchému, který se umístil čtvrtý, v ženské kategorii se z Češek nejlépe umístila Andrea Lokvencová, která dojela také čtvrtá. Určitě to zase bude strhující divadlo, které vždy Češi předvádějí,“ zve za organizátory Martin Plecitý.

Mistrovský závod na 33,5 km, který startuje v sobotu ve 14 hodin, má charakter open a mohou se ho zúčastnit i zdatní bruslaři bez licence. Přihlásit se lze předem na www.lifeinline.cz, kde zájemci najdou i podrobné informace.

Program akce zde

 

Vizitky některých startujících

Ewen Fernandez - Francie, několikanásobný mistr Světa, účastník OH v Soči na dlouhé dráze
Quentin Girodeau - Francie, velká naděje, juniorský mistr Evropy i světa., 2. z letošního WIC ve francouzském Dijonu
Jakob Ulreich - Rakousko, jeden z předních evropských i světových závodníků. V Ostravě se již několikrát umístil na stupních vítězů
Christian Kromoser - Rakousko, Jakobův týmový parťák, má loňský bronz v závodu WIC Ostrava
Alexander Bastidas - Venezuelan, mistr světa, do Ostravy se vrací již poněkolikáté. Loni závod WIC v Ostravě vyhrál
Eugenio Landente - Španělsko, vítěz posledního závodu WIC ve francouzském Dijonu
Katharina Rumpus - Německo, několikanásobná mistryně Evropy i Světa a loňská vítězka ostravského závodu i celkového pořadí Světového poháru.
Manon Marriet Kamminga – Nizozemsko, mistryně Evropy z minulých let, pravidelná účastnice na WIC, často na stupních vítězů
Carlotta Camarin – Itálie, vloni 2. v Ostravě

 

Český národní tým

Kateřina Novotná - olympionička, v Ostravě vždy na stupních vítězů, jednou již vyhrála
Andrea Lokvencová (junior)
– vloni v Ostravě pátá mezi ženami
Jan Přibík (junior)
Štěpán Šváb
Ondřej Suchý
vloni v Ostravě na 4. místě, z Čechů vždy nejlepší
Michal Prokop – 14. místo na letošním WIC v Dijonu
Jan Hemer

 

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »