Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Na Porubském desateru mohou lidé vybírat priority

Poslední změna: Úterý 13.03.2018 12:48

Všechny Porubany, které zajímá, co se v obvodu děje a chtějí se na tomto dění podílet, zveme na již tradiční setkání s názvem Porubské desatero. Uskuteční se 27. března od 17 hodin v sále Domova Slunečnice na ulici 17. listopadu. Jde o jedinečnou příležitost, kde může každý z vás definovat aktuální problémy, které v Porubě vnímá a na jejichž řešení by se měl obvod v nejbližším období zaměřit.

Na Porubském desateru mohou lidé vybírat priority

Pozvánka na Porubské desatero 2018

V minulých letech lidé např. mezi priority k řešení řadili zklidnění dopravy v horní části Hlavní třídy, zachování lokality u Myslivny jako klidové a relaxační zóny nebo na protahující se (a momentálně zastavenou) rekonstrukci DK Poklad.
„V úvodu letošního setkání vám představíme kroky, které se povedlo uskutečnit k řešení priorit stanovených v minulém roce, a zároveň bychom společně s vámi definovali nové oblasti, do kterých by měl městský obvod v následujícím období upřít své síly. Víme, že vám – stejně jako nám – záleží na rozvoji našeho obvodu a budeme potěšeni, pokud přijdete a řeknete nám svůj názor na budoucí směřování Poruby,“ zve starosta Petr Mihálik.

Na setkání se můžete zapojit do diskuze u jednoho z tematických stolů, jehož téma je vám nejbližší. Připravujeme tyto tematické stoly:

1.             Sociální oblast a rodinný život
2.             Kultura, sport a volný čas
3.             Školství a vzdělávání
4.             Udržitelná mobilita
5.             Vzhled veřejných prostranství, bydlení, bezpečnost
6.             Životní prostředí
7.             Efektivní řízení obvodu, komunikace a spolupráce úřadu s občany
8.             Stůl mladých – Jak vidí oni potřeby Poruby?

Po dvou letech budeme na setkání opět pracovat s tzv. pocitovými mapami Poruby, na kterých mohou lidé sdílet své pocity z okolí místa, v němž žijí. Na mapách mohou označit například oblasti, kde se necítí bezpečně nebo kde nejraději tráví volný čas.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »