O taxi pro seniory je v Porubě zájem

29/8 2019

Ačkoli Senior expres Poruba!!! vyjede poprvé až 2. září, už teď se dá říct, že o službu je obrovský zájem. Do středy 28. srpna vydal odbor sociálních věcí 250 průkazů.

O taxi pro seniory je v Porubě zájem

Začátkem září vyjedou do ulic speciální taxíky pro seniory, které ponesou název Senior Expres Poruba!!! Obyvatele obvodu starší šestasedmdesáti let svezou za třicet korun k lékaři, na úřad i na jiná místa na území Ostravy. Pokud chce senior taxi využívat, bude potřebovat speciální průkaz. A zájem je obrovský.

„Výdej průkazek začal 12. srpna. Všem žadatelům byly předány bez dlouhého čekání a bez toho, že by se na k nám na odbor museli dostavit opakovaně. Do dnešního dne bylo vydáno 250 průkazek,“ uvedla vedoucí odboru sociálního Jana Glogarová.

Senioři ani nemuseli přijít na úřad. „Sociální pracovnice navštívily kluby seniorů a domovy s pečovatelskou službou. Vyplněné žádosti od seniorů vyzvedly, zpracovaly a následně jim předaly průkazy. V domově pro seniory Slunečnice jsou průkazy vyřizovány a předávány přímo na místě. Senioři, kteří se vzhledem ke svému špatnému zdravotnímu stavu nemohli osobně na odbor dostavit, navštívily sociální pracovnice doma a pomohly s vyřízením,“ řekla Jana Glogarová.

Každý senior může taxík využít čtyřikrát do měsíce a cestovat společně s doprovodem. Cesta ho bude stát třicet korun. Primárně je Senior expres Poruba!!! určen pro cesty k lékaři nebo do zdravotnických zařízení, do domovů pro seniory nebo k poskytovatelům sociálních služeb, případně na úřady. Všechny tyto instituce ale musejí být na území Ostravy. Vůz si pak senioři mohou objednat na speciálním čísle, které je uvedeno na průkazce.

Smlouvu s provozovatelem má městský obvod uzavřen na rok. Během něj se bude služba průběžně vyhodnocovat.

Informační leták ke službě zde