Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Ostravská fakultní nemocnice se připojí ke Světovému dni hlasu

Poslední změna: Čtvrtek 11.04.2019 15:21

V úterý 16. dubna se Otorinolaryngologická klinika Fakultní nemocnice Ostrava připojí k oslavám Světového dne hlasu. Vyšetření hlasivek bude probíhat ve foniatrické ambulanci v druhém patře polikliniky od 8 do 12 hodin.

Podle statistik patří Moravskoslezský kraj k oblastem s vysokým výskytem zhoubných nádorových onemocnění v oblasti hlavy a krku. Světový den hlasu chce zlepšit informovanost veřejnosti o významu hlasivek pro mezilidskou komunikaci a zvýšit ostražitost vůči hlasovým poruchám. Hlas je totiž jedním z významných indikátorů zdraví a nemoci. Lidé, kteří chraptí déle než tři týdny, by měli navštívit specialistu, který je schopen zjistit jeho příčinu. Včasný záchyt nádorových onemocnění hlasivek šči jiných nemocí hrtanu dává šanci na vyléčení.

Pokud máte pocit, že váš hlas není v pořádku, můžete využít vyšetření zdarma, které nabízejí ve foniatrické ambulanci polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava v úterý 16. dubna během oslav Světového dne hlasu.

Světový den hlasu byl jako Den hlasu ustanoven v Brazílii v roce 1999 jako reakce na zvýšený výskyt zhoubných nádorů hrtanu. Akce se rychle rozšířila po celém světě, první Světový den hlasu byl slaven v roce 2003. Česká republika se k této iniciativě připojila poprvé v roce 2009.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »