Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Porubajk je závod pro celou rodinu

Poslední změna: Pondělí 09.04.2018 16:24

Jedenáctý ročník populárního MTB závodu Porubajk letos odstartuje 21. dubna, tradičně z porubské Hlavní třídy.

Porubajk je závod pro celou rodinu

Na start závodu se staví celé rodiny. Foto: archiv ÚMOb/Jiří Birke

„Deset předchozích ročníků závod získával oblibu mezi hobby bikery i nejširší sportovní veřejností a stal se nejnavštěvovanější cyklistickou akcí kraje,“ pochvaloval si organizátor závodu Libor Hrdina. Že v Porubajku na věku nezáleží, to dokazují jak nejmladší závodníci v nesoutěžní jízdě na dva kilometry, v němž různá minikola, šlapadla a odrážedla prohánějí děti sotva tříleté, tak i účastníci ve věku nad sedmdesát let na trasách dlouhých 38 i 68 kilometrů.

„Porubajk, to znamená hlavně pohodu a radost ze společně absolvovaného sportovního zážitku. Od počátku vypisujeme unikátní soutěž pro školní týmy základních a středních škol, v níž jde o finanční bonus deset tisíc korun pro vítěznou školu. Později vznikla soutěž čtyřčlenných firemních týmů. V nich musí závodit minimálně jedna žena. Tento koncept získal ohromnou popularitu, možná i díky lákavé prémii – víkendovému wellness pobytu v Beskydech pro vítězný a jeden losovaný tým,“ připomněl Libor Hrdina. Loni například Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO sestavila osm týmů a pozadu nezůstal ani Úřad městského obvodu Poruba,  za který startovali i starosta, místostarostka nebo tajemník.

„Týmový duch závodu letos chceme rozvíjet, a přicházíme proto s rozšířením o kategorii rodinných týmů. O stejný bonus jako v kategorii firemních týmů se tak budou moci v jednom týmu utkat rodiče a jejich ratolesti: rodiče na 38- nebo 68kilometrové trati a libovolný počet jejich dětí na devítikilometrové trase Porubáčku. Ten startuje rovněž na Hlavní třídě, vede porubským lesoparkem a končí, jako všechny ostatní, v areálu VŠB-TUO,“  upřesnil organizátor závodu Libor Hrdina. Pro závodníky jsou v rámci startovného připraveny dvě občerstvovací stanice na trase a v cíli mají na výběr ze dvou teplých jídel.

Samotný závod se koná v sobotu, ale jeho program je dvoudenní a začíná už v pátek odpoledne na Hlavní třídě u kruhového objezdu. Tam se budou moci účastníci prezentovat  – obdrží startovní číslo a drobné suvenýry závodu. Zároveň tam bude probíhat doprovodný program a prezentace partnerů a sponzorů akce.

Kdy se v sobotu startuje?

10.00 – závod na 68 km
10.05 – rodiče s dětmi
11.00 – závod na 38 km 
11.05 – žákovský závod  na 10 km
Od 10.00 intervalové starty Powerbajk Adventure

Více informací na www.porubajk.cz.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »