Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Zajímá vás, jak bude vypadat komunitní dům pro seniory? Přijďte do Galerie Dukla

Poslední změna: Úterý 05.02.2019 17:24

V malé pasáži Galerie Dukla bude představen projekt komunitního domu pro seniory, který má vzniknout na Dělnické ulici. Výstava bude přístupná od 7. února do 13. března.

V městském obvodu Poruba tvoří senioři početně velmi významnou skupinu obyvatel. Jedním z úkolů je tedy zajistit jim odpovídající a moderní bydlení s přístupnými sociálními službami. V současné době Poruba provozuje dva domy s pečovatelskou službou, a to na ulicích Průběžná a Ivana Sekaniny. Poptávka po tomto druhu bydlení je ale natolik vysoká, že se městský obvod rozhodl nabídku seniorského bydlení rozšířit.

K tomuto účelu zakoupil starší budovu na Dělnické ulici. Ta bude postupně přestavěna na bytový dům, který nabídne třiadvacet bytových jednotek. Rekonstrukci ale neprojde jen samotný dům. Počítá se i s využitím jednopodlažních přilehlých objektů, které budou sloužit jako kavárna nebo služebna městské policie. Dále v nich vzniknou garáže pro potřeby obyvatel domu a v atriu bude vybudována odpočinková zóna s parkovou úpravou.

Cílem projektu je zatraktivnit nejstarší lokalitu s činžovními domy v Porubě, která vznikla těsně po druhé světové válce. Místo má obrovský potenciál a právě dům pro seniory by měl být jedním z kroků, jak tuto lokalitu pozvednout. Služebna městské policie a průběžně budovaný kamerový systém by pak měli výrazným způsobem zvýšit bezpečnost v oblasti.

Jak by měl komunitní dům pro seniory na Dělnické ulici vypadat, si mohou zájemci prohlédnout od 7. února do 13. března v malé pasáži Galerie Dukla na Hlavní třídě.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »