Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Spolupráce s Ratiboří pokračuje

Poslední změna: Úterý 26.05.2015 12:26 by Kremerová Hana

V minulých letech spolu Poruba a polská Ratiboř řešily problematiku parkování. Nyní představitelé obou měst hledají další možnosti, jak spolupracovat na nejrůznějších projektech.

Spolupráce s Ratiboří pokračuje

Setkání zástupců polské Ratiboře a městského obvodu Poruba. Foto: Martin Otipka

Poruba a polská Ratiboř. Dvě místa, která dělí jen pětatřicet kilometrů a jedna státní hranice. A dvě místa, která toho mají mnoho společného. Žije v nich obdobný počet obyvatel a problémy, které obě radnice dennodenně řeší, jsou víceméně podobné. I to byl důvod, proč v minulosti obě města navázala úzkou spolupráci při projektu PARKING CZ-PL, PARKING PL-CZ. A protože se ukázalo, že věcí, které se společně dají řešit, je mnohem více, rozvíjí se spolupráce i v tomto roce.

„Přeshraniční spolupráce může být pro obě města velmi přínosná a společně jsme schopni dosáhnout na evropské peníze na řadu zajímavých projektů, které budou sloužit k rozvoji Poruby i Ratiboře,“ řekla místostarostka Zuzana Bajgarová.

Představitelé obou měst už za sebou mají dvě schůzky. Na té první, která se konala v Polsku, si vytipovali okruh témat vhodných ke spolupráci. Druhá schůzka se uskutečnila 26. května v Porubě a obě strany už na nich představily konkrétní projekty. „Chceme spolupracovat s polskými partnery v co nejširší míře a ukázalo se, že témat, na kterých se shodneme, je celá řada. Ať už například v oblastech cestovního ruchu, dopravy, vzdělávání a zkvalitnění životního prostředí. Vždyť i projekt Proměny Pustkoveckého údolí bychom mohli dělat společně, protože i v Ratiboři mají parky, které by chtěli regenerovat,“ dodala Zuzana Bajgarová.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »