Senioři bojovali o medaile

25/10 2021

Tradiční Sportovní hry seniorů se po loňské pauze letos uskutečnily netradičně na podzim. Opět se ukázalo, že dříve narození Porubané mají o sport zájem a podávají skvělé výkony.

Senioři bojovali o medaile

Jednou z disciplín Sportovních her seniorů byl i bowling. Foto: Jana Janošcová

 

Sportovní hry seniorů jsou v Porubě tradičně spjaty s jarem. Bohužel loni se kvůli pandemii nemohly uskutečnit a letos se musely přesunout na podzimní termín. Kvůli počasí se tak neodehrál tenisový turnaj, všechny interiérové sportovní disciplíny ale zůstaly zachovány.

Senioři se utkali v šipkách, stolním tenisu, bowlingu a plavání. Opět potvrdili, že udržovat se v kondici je možné v každém věku. Ve stolním tenisu například už tradičně vyhrála Silvia Spěváčková, která byla zároveň nejstarší účastnicí her. Svá vítězství už podle svých slov ani nepočítá. Nejúspěšnějším párem byli manželé Kotoulkovi, kteří získali čtyři medaile. Věra Kotoulková vyhrála turnaj v bowlingu a byla třetí v šipkách, její manžel Josef má dvě stříbra z bowlingu a šipek.

Slavnostní vyhodnocení výsledků se uskutečnilo v pátek 22. října v Centru volného času na Vietnamské ulici. Nejlepším sportovcům předala ocenění starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.

Nejlepší sportovci nás budou příští rok reprezentovat na mezinárodních sportovních hrách seniorů, které bude hostit Poruba.

Výsledky

Šipky, ženy
1. Alena Navrátilová
2. Jiřina Petrová
3. Věra Kotoulková
Šipky, muži
1. Ondřej Hančíkovský
2. Josef Kotoulek
3. Oldřich Zelina
Bowling, ženy
1. Věra Kotoulková
2. Eva Ďurinová
3. Jana Jasková
Bowling, muži
1. Václav Bařina
2. Josef Kotoulek
3. Josef Palisa
Plavání, ženy
1. Věra Pokorná
2. Zdeňka Vitásková
3. Miluše Běčáková
Plavání, muži
1. Josef Kresta
2. Ctirad Koudelka
3. Karel Křupala
Stolní tenis, ženy
1. Silvia Spěváčková
2. Milada Valchařová
3. Eva Kotková
Stolní tenis, muži
1. Miroslav Juchelka
2. Miroslav Fabian
3. Stanislav Vilím