Knihovna města Ostravy nabízí možnost on-line registrace

14/2 2022

Od března 2022 mohou zájemci využít on-line registraci do Knihovny města Ostravy (KMO). Zaplacení registračního poplatku pomocí této registrace zjednoduší přístup k on-line službám knihovny. Nově se také sjednocují a mění registrační poplatky.

Knihovna města Ostravy nabízí možnost on-line registrace

Ilustrační foto: archiv ÚMOb Poruba

KMO tímto reaguje také na situaci, kdy nelze knihovnu navštívit fyzicky, ale pro využívání služeb knihovny je úhrada registračního poplatku nezbytná. On-line registrace do knihovny pro nové uživatele činí 200 Kč na 365 dní.

Po deseti letech také dochází ke změně a sjednocení systému registračních poplatků. Existují dvě placené kategorie: první pro dospělé 15+ (on-line registrace ve výši 200 Kč na 365 dní), druhá pro děti do 15 let  (50 Kč na 365 dní). Senioři nad 70 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P registrační poplatek neplatí.

Investice do registrace v knihovně se čtenářům vrátí už při její první návštěvě. Knihovna města Ostravy nabízí ve svých 29 pobočkách v Ostravě bezpečné a příjemné  prostředí pro trávení volného času i studium. Kromě klasických knih má v nabídce více než 10 tisíc e-knih nebo přístup do hudební  databáze Naxos Music Library. Výpůjčky si lze prodlužovat vzdáleně. Systém e-mailových upomínek sníží riziko sankčních poplatků. Poplatky je možné uhradit přes platební bránu nebo platební kartou v knihovně.  

Více se o službách knihovny na www.kmo.cz.

Zdroj: Magistrát města Ostravy