Srdíčkové náměstí pomůže potřebným

28/4 2022

Nejenom zamilovaným bude v neděli patřit Alšovo náměstí. Akce Srdíčkové náměstí pomůže i Tomáši Berkovi, kterého podporuje charitativní sbírka Srdce pro Porubu.

Srdíčkové náměstí pomůže potřebným

První máj je lásky čas a zamilované, ale i ty, kteří třeba nikoho milovaného zrovna nemají, zve městský obvod Poruba v tento den na Alšovo náměstí. Uskuteční se tam akce s názvem Srdíčkové náměstí se Srdcem pro Porubu. Určena je všem, kteří se chtějí pobavit a pomoci. Začíná v 15 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení skupiny Samolebky. Připraven bude stánek krásy a děti i dospělí si můžou vyrobit speciální srdíčková přání. Ti zamilovaní si budou moci udělat i romantickou fotku u porubského srdce, které lidé znají z posledních Vánoc.

Navíc každý, kdo přijde, může pomoci. Na místě bude pokladnička charitativní sbírky Srdce pro Porubu. Návštěvníci, kteří přispějí libovolnou částkou, dostanou speciální perníkové srdíčko.

Sbírka Srdce pro Porubu pomáhá už od roku 2019 těm Porubanům, kteří pomoc potřebují. Momentálně mohou lidé přispět na patnáctiletého Tomáše Berku, který je od mala na vozíčku. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu musí hodně rehabilitovat, používat kompenzační pomůcky, bez pomoci a opory se nepostaví. Lékaři rodině doporučili elektrický vertikalizační stojan, který chlapci protahuje nohy a hlavně mu umožňuje i stoj a rozhled z něho. Většinu částky zaplatí pojišťovna, rodičům zbývá doplatit 30 tisíc korun. Berkovi by rádi získali finanční prostředky na doplacení kompenzační pomůcky a dále na rehabilitace v hodnotě 35 000 Kč. Jak kompenzační pomůcka, tak samotné rehabilitace usnadní život Tomáškovi. Celkově je potřeba vybrat 65 tisíc korun. Celý příběh Tomáše Berky najdou zájemci zde.

Sbírka Srdce pro Porubu za necelé tři roky své existence pomohla šesti Porubanům a lidé dokázali vybrat více než 310 000 korun.