Velikonoce oslavíme nejen na jarmarku

6/4 2022

Na Alšově náměstí se bude od 11. do 17. dubna konat velikonoční jarmark. V tuto dobu budou na místě prodejní stánky se sezonní nabídkou. O víkendu se mohou Porubané těšit i na program.

Velikonoce oslavíme nejen na jarmarku

Ilustrační foto: archiv ÚMOb Poruba

Ani letos nebude na Alšově náměstí chybět velikonoční jarmark, na kterém si lidé budou moci koupit sezonní zboží. Představí se na něm i regionální obchodníci, které Porubané mohou znát z předcházejících ročníků pop-up expozice Sdílko. Trhy se uskuteční od 11. do 17. dubna. 

O víkendu je připraven program, který obstarají například v sobotu kapela Midnight Coffee Session, cimbálová muzika a folklorní vystoupení. Děti se opět mohou těšit na Jaro na salaši neboli na zvířátka z farmy Bludovice. 

Ve středovém pásu Hlavní třídy už stojí kraslicovník ozdobený vajíčky, která vyráběly děti z porubských mateřských a základních škol. A také letos se budou moci lidé vyfotit na oblíbené zaječí dekoraci.

Chybět nebude kreativní dílna a velikonoční putování Se zajíčky za vajíčky. To je velikonoční výprava určená především rodinám s dětmi. Na území každého z osmi porubských obvodů a Poruby-vsi bude od 15. do 18. dubna umístěn velikonoční symbol (zelené vejce se zajíčky), který obsahuje jeden řádek křížovky. Úkolem hráčů bude najít symbol podle souřadnic uvedených v mapce (zde) a vyluštit křížovku. Budou-li se chtít hráči zúčastnit slosování o ceny, mohou tajenku odevzdat v Informačním centru Poruba na Hlavní třídě.