Poruba připravila prázdninové kluby pro české i ukrajinské děti

20/6 2022

Letos poprvé připravil městský obvod Poruba prázdninové kluby pro žáky základních škol. Probíhat budou od rána do odpoledních hodin. Určeny jsou i pro ukrajinské děti.

Poruba připravila prázdninové kluby pro české i ukrajinské děti

Poruba letos dětem nabízí i prázdninové kluby. Ilustrační foto: Jiří Birke

Rodiče o prázdninách velmi často musejí řešit dilema, co s dětmi. Dovolená je krátká, babiček není nikdy dost a nabídka příměstských či klasických táborů není také neomezená. Městský obvod Poruba proto letos poprvé připravil prázdninové kluby, které umožní dětem smysluplně strávit jeden i více týdnů prázdnin.

Prázdninové kluby se konají v několika porubských školách a stále ještě je pár volných míst. A co vlastně nabízejí? Náplň klubů bude dopoledne zaměřena na procvičování školního učiva zábavnou formou (v případě ukrajinských dětí na výuku češtiny) a odpoledne děti budou hrát hry, chodit na procházky a prostě se bavit. Na celém konceptu obvod spolupracuje vedle škol i s porubskými středisky volného času.

Kluby se uskuteční vždy od 8 do 16 hodin a určeny jsou pro děti od 6 do 15 let. Účastnický poplatek je 250 korun za týden, obědy zajistí školy podle svých možností. Přednost dostanou děti zaměstnaných rodičů a v případě překročení kapacity rozhodne termín podání přihlášky. Posledních pár volných termínů nabízí Základní škola Dětská (18.–22. 7. a 25.–29. 7.) a Základní škola Karla Pokorného (1.–5. 8. a 8.–12. 8.).

Přihlášku v češtině najdou zájemci zde.

Přihlášku v ukrajinštině pak zde.