Stále pro vás máme příspěvek 500 korun

4/9 2023

Už od začátku srpna se mohou Porubané s dětmi do 15 let registrovat do projektu Corrency.

Stále pro vás máme příspěvek 500 korun

Poruba rodičům s dětmi přispěje třeba na nákup školních pomůcek. Grafika: Corrency

Díky tomu dostanou od obvodu pět set correntů, což je ekvivalent pěti set korun, které mohou využít při nákupu u registrovaných partnerů. Půlku zaplatí ze svého, na druhou mohou využít příspěvek.

„Příspěvek slouží k nákupu dětského či papírenského zboží, brýlí nebo knih, lidé ho mohou využít i k zaplacení kroužků. Do projektu se nám přihlásila již řada partnerů a rozsah služeb, které nabízejí, je opravdu široký. Věřím, že vybrat si bude moci každý,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Porubané se do projektu mohou hlásit od začátku srpna a za první měsíc se jich zaregistrovaly stovky. Další mohou této šance využít až do konce října. „Právě na rodiny s dětmi drtivě dopadají důsledky zdražování, a proto jsme se rozhodli jim pomoci. Projekt jsme rozjeli už v létě, aby rodiče mohli příspěvek využít třeba i na nákup věcí do školy. Právě na přelomu léta a podzimu jsou výdaje rodin největší a my jim tímto chceme podat pomocnou ruku. Jsme připraveni podpořit až sedm tisíc našich obyvatel, kteří splňují podmínky: musejí mít trvalý pobyt v Porubě a děti do patnácti let. Uplatňovat své correnty mohou lidé už od 20. srpna a až do konce října,“ řekla starostka.

Corrency je český systém na efektivní přerozdělování dotací a podpor. „Díky němu je možné vzít veřejnou podporu a přímo skrze občany ji přinášet k podnikatelům a organizacím. Vše je přehledné a snadné,“ vysvětlil Petr Stuchlík ze společnosti Corrency.

 

Jak na Corrency?

Zaregistrujte se na poruba.corrency.cz

– živnostníci a spolky do 30. 9. 2023

– rodiče s dětmi do 15 let do 31. října 2023

– 500 correntů lze uplatnit u partnerských obchodů a organizací

– correnty mohou zaplatit polovinu ceny

– k platbě stačí občanský průkaz nebo SMS kód