Senior expres Poruba

Senior expres Poruba je "taxi služba" pro dříve narozené.

Městský obvod Poruba zajišťuje pro občany od 74 let s trvalým pobytem v Porubě, Pustkovci, Martinově, Plesné a Třebovicích službu Senior expres Poruba, která jim umožňuje cestovat po Ostravě a do Vřesiny za Senior expres Porubazvýhodněnou cenu. Přeprava je zajišťována do zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb, na hřbitovy, na úřady a další instituce.

 

Komu je služba určena?

Pro držitele průkazu, který lze vyřídit bezplatně na odboru sociálním Úřadu městského obvodu Poruba, Gen. Sochora 6013/2, Ostrava-Poruba. K vyřízení stačí občanský průkaz a průkazková fotografie (formát 3,5 x 4,5 cm). 

Jak Senior expres Poruba objednat?

- na tel. č. +420 602 872 003 minimálně den předem v době od 6 do 18 hodin (telefonní číslo je uvedeno na průkazu)

Jak často lze službu využít a kolik stojí?

Každý senior, který splňuje všechny podmínky, může využít čtyři jízdy měsíčně (cesta z místa nástupu do výstupního místa a cesta zpět jsou považovány za dvě jízdy). Vozy Senior expres Poruba jezdí v pracovní dny od 6 do 16 hodin.

Cena jedné jízdy činí 30 Kč. Řidiči je třeba předložit průkaz, využití služby pak stvrdí přepravovaná osoba svým podpisem do výkazu.

Příklad: Pojedete-li například do Městské nemocnice Ostrava, zaplatíte 30 Kč za cestu tam a 30 Kč za cestu zpět, pokud v obou případech využijete službu Senior expres Poruba.

Kam vás Senior expres Poruba zaveze?

K obvodním, praktickým a odborným lékařům, do nemocnic a dalších zdravotnických zařízení, k poskytovatelům sociálních služeb, na hřbitov nebo na úřad. Podmínkou je, aby tato zařízení byla na území Ostravy a Vřesiny.


Bližší informace k průkazům na tel. č. 599 481 550 (500), k provozu na tel. č. 599 480 308.

Zásady č. 6/2021 pro poskytování služby Senior expres Poruba zde