Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Občanská vybavenost

Poslední změna: Středa 11.01.2017 16:58
Městský obvod Poruba je moderním urbanizovaným celkem a je vyhledávanou lokalitou k bydlení, neboť má vysokou úroveň občanské vybavenosti.

Oáza kliduMěstský obvod Poruba disponuje hustou sítí škol od mateřských, přes základní a střední, až po vysoké školství, které je zastoupeno Vysokou školou báňskou–Technickou univerzitou Ostrava, jejíž nabídka studijních programů a oborů je na světové úrovni. Vědecká činnost je podstatnou součástí aktivit nejen Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava a na její areál navazujícího Vědecko-technologického parku Ostrava, ale také dalších institucí sídlících v Porubě či její blízkosti – Fakultní nemocnice Ostrava, Českého hydrometeorologického ústavu, Ústavu geoniky Akademie věd ČR i Planetária Ostrava.

Na území městského obvodu byly v posledních letech vybudovány nejmodernější multifunkční sportovní areály sloužící široké veřejnosti. Nabídku sportovního vyžití doplňuje zimní stadion, krytý bazén a v letních měsících i největší středoevropské letní koupaliště.

Porubská radnice v novém tisíciletí zřídila dvě nízkoprahová zařízení – centra volného času, která slouží k uspokojení poptávky po volnočasových aktivitách všech generací.

Poruba je považována za obvod s výrazně kvalitnějším životním prostředím, než je v jiných částech ostravského regionu. Městský obvod ročně investuje miliony korun do péče o zeleň a ekologicky zaměřených projektů, k nimž patří například vznik nového rozsáhlého parku nazvaného Oáza klidu u Martinovské ulice.

Pro rozvoj podnikatelských aktivit byla vytvořena průmyslová zóna Areál nad Porubkou, v níž působí významní investoři, kteří zaměstnávají stovky lidí.

Za zmínku stojí také nedávná výstavba architektonicky ojedinělého městečka pro seniory – Domu s pečovatelskou službou na Průběžné ulici, který představuje největší investici městského obvodu v jeho novodobé historii a získal čestné uznání v soutěži o titul Dům roku 2009 a hlavní cenu v kategorii bytové domy v soutěži Stavba roku Moravskoslezského kraje 2010.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »