Strážníci označují kola syntetickou DNA i letos

28/4 2014

Městská policie Ostrava opět nabízí zájemcům možnost zaevidovat jízdní kolo a označit jej syntetickou DNA, která v případě krádeže usnadní nalezení a navrácení kola majiteli. „Označit a zaregistrovat kolo si mohou lidé nechat i na některých cyklostezkách, kde budou mít v určených termínech stanoviště strážníci s policisty,“ sdělila mluvčí městské policie Vladimíra Zychová. V Porubě se tato akce uskuteční 29. dubna od 16:00 do 18:00 hodin a 8. května od 13:00 do 16:00 hodin na stezce u křižovatky ulic Porubská a Hlavní třída.

Strážníci označují kola syntetickou DNA i letos

Přímo za cyklisty vyrážejí tento týden ostravští strážníci a policisté. Zaměří se na dodržování pravidel na frekventovaných cyklostezkách i na povinnou výbavu. Nabídnou také evidenci kol a  jejich značení syntetickou DNA. „Syntetická DNA je speciální nátěr viditelný pouze pod UV světlem. Obsahuje mikrotečky se speciálním kódem, které jsou evidovány i v mezinárodní databázi a umožňují identifikaci každého označeného kola,“ uvedla mluvčí městské policie Vladimíra Zychová.

Policisté mají pro cyklisty i rady a doporučení a zájemci si mohou nechat svá kola i zkontrolovat. K registraci je nutné mít s sebou jízdní kolo, průkaz totožnosti a doklad o nabytí kola, jakou jsou faktura, účtenka, kupní smlouva apod.

Značení a evidence jízdních kol se provádí ve Stacionárním centru prevence městské policie v na ulici Alberta Kučery v Ostravě-Jihu každou středu od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. S případnými dotazy se mohou zájemci obrátit na tel. č. 950 739 436.