Strážníci informují o pomoci obětem trestných činů

19/10 2015

O pomoci obětem trestných činů i o prevenci budou 21. října hovořit strážníci městské policie s občany ve vestibulu polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava na ulici 17. listopadu. Akce se koná od 8:00 do 11:00 hodin.

Strážníci informují o pomoci obětem trestných činů

Ilustrační fotografie: Městská policie Ostrava

Městská policie Ostrava se podílí na projektu města Doplnění služeb pro oběti trestných činů. „Díky zákonu, který platí už druhým rokem, můžeme účinněji pomoci lidem, kteří se stali oběťmi trestné činnosti. V zákoně mají strážníci vymezeny úkoly, které spočívají především v informování občanů o dostupné pomoci,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová s tím, že strážníci se také podílejí na ochraně obětí před hrozícím nebezpečím.

O pomoci obětem trestných činů, o prevenci i o projektu budou strážníci hovořit s občany na setkáních, která se uskuteční 21. října od 8:00 do 11:00 hodin ve vestibulu polikliniky fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě na ulici 17. listopadu a 27. října ve vestibulu Hornické polikliniky v Moravské Ostravě na Sokolské třídě. „Kromě informací lidé získají také propagační materiál a za účast v anketě obdrží drobný dárek,“ dodala Vladimíra Zychová.