Odbočku k nemocnici řídí semafory

26/11 2015

Od tohoto týdne provoz na křižovatce ulic 17. listopadu a Dr. Slabihoudka řídí semafory. Na místě jsou provizorně a po dokončení prodloužené Rudné je Ostravské komunikace odstraní.

Odbočku k nemocnici řídí semafory

Semafory by měly přispět ke zlepšení dopravní situace na ulici 17. listopadu. Foto: Prokop Jirsák

Ulice 17. listopadu je v době dopravních špiček noční můrou řidičů. Zvlášť pro ty, kteří jedou od nemocnice a chtějí se zapojit do hlavní kolony. Autobusy i auta na místě čekají i dlouhé minuty a řidiči, kterým dojde trpělivost, se často snaží zařadit i způsobem, který je přinejmenším riskantní. To by se mělo nyní změnit, když Ostravské komunikace zprovoznily na místě semafory.

„Jde o provizorní světelnou signalizaci, která není umístěna do země a je možno ji kdykoli demontovat. Provizorní se dělala proto, že ve chvíli, kdy bude dokončena prodloužená Rudná, nebude už potřebná,“ uvedl mluvčí Ostravských komunikací Jiří Maléř.

Semafory si vyžádal městský obvod Poruba. „Situace na křižovatce ulic 17. listopadu a Dr. Slabihoudka byla dlouhodobě neúnosná a značně riziková. Často tam docházelo k nehodám a to by semafory měly změnit. Doufáme, že přispějí k uklidnění dopravy. Snad se prodloužená Rudná brzy dostaví a semafory budeme moci co nejdříve odstranit jako nepotřebné,“ uvedl starosta Petr Mihálik.