Školáci si užívají čerstvého vzduchu

20/11 2015

Téměř čtrnáct set porubských školáků letos vyrazilo na ozdravné pobyty. Další pojedou za čerstvým vzduchem příští rok.

Školáci si užívají čerstvého vzduchu

Děti, které jsou ubytovány na Kopánkách, vyrazily například i na výlet na rozhlednu Velký Lopeník.

Rekreační středisko Kopánky leží na úpatí Bílých Karpat na Mikulčině vrchu a ve druhé polovině listopadu se stalo místem, kde si na ozdravném pobytu užívala stovka páťáků ze základních škol Bulharská a Aleše Hrdličky. A děti se pod dozorem šesti vedoucích z firmy Outdoor and Colours a devíti učitelů skvěle bavili.

„Trošku se mi stýská po rodičích, ale jinak je to tady skvělé. Baví mě všechno, co děláme, především hry, které hrajeme,“ řekl Matěj Farny, který společně se spolužáky zrovna sadil do květináčků kouzelná semínka. „Vyroste nám z nich to, co si budeme přát. A já si přeju jahody,“ dodal školák.

Podobné si užívala i Sára Zajícová. „Nejvíce mě baví rozcvičky, kdy si pro nás každý den připraví něco nového. Jednou to byl Rocky, pak přišel vedoucí jako baletka a dneska to bylo jako v Číně. A baví mě i procházky po lese.“

Na ozdravné pobyty, které v letošním roce končí v polovině prosince, celkově odjelo 1363 žáků třetích, čtvrtých a pátých tříd. V období březen – duben a listopad – prosince odjeli na jedenáctidenní turnusy na Mikulčin vrch, Malou Morávku a Rejvíz. Pobyty jsou pro děti zdarma a městský obvod Poruba za ně letos zaplatí více než osm milionů korun, téměř pět milionů korun pokryjí dotace. „Jsme rádi, že děti si mohou aspoň pár dní užít v krásném prostředí a na čerstvém vzduchu. Hlavně v období, kdy hrozí smogové situace, jsou takovéto pobyty důležité,“ uvedl starosta Petr Mihálik. Ozdravné pobyty budou pokračovat i v příštím roce a za čerstvým vzduchem pojedou stovky dalších dětí.

Projekt Ozdravné pobyty dětí ZŠ městského obvodu Poruba ve školním roce 2014/2015 byl vytvořen za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP.