Běžci vyrazí na Štěpána už po osmatřicáté

23/12 2015

Patnáct kilometrů ulicemi Poruby. Takový je plán osmatřicátého ročníku Štěpánského běhu Porubou, který se každoročně koná 26. prosince.

Běžci vyrazí na Štěpána už po osmatřicáté

Štěpánský běh Porubou startuje ve Sportovním areálu Poruba na Skautské ulici. Foto: Jiří Birke

„Běh je poslední letošní akcí, kterou pořádáme. Závod vede okolo celé Poruby, a věřím, že i letos se můžeme těšit na vynikající výkony,“ uvedl Jaromír Horák z pořádajícího klubu TJ Liga 100 Ostrava, který akci organizuje ve spolupráci se společností Sareza a TJ VOKD Poruba.

Start závodu je ve Sportovním areálu Poruba na Skautské ulici v 10:00 hodin, už od čtvrt na devět se ale zájemci mohou registrovat. Ceny získají první tři běžci v každé kategorii a pro startující je připravena i tombola. Závodníci se také letos pokusí překonat rekordní zápisy Štěpánského běhu Porubou, které mezi muži drží Aleš Miko vynikajícím časem 43:08 minut a mezi ženami Irena Šádková s časem 49:58 minut.

První akci roku 2016 uspořádá TJ Liga 100 Ostrava už 1. ledna. Pro všechny milovníky zimní turistiky a ty, kteří hodlají uvítat Nový rok 2016 sportovním výkonem, je připraven Novoroční pochod pro zdraví na trase Poruba–Dolní Lhota–Zátiší. Start je průběžně mezi půl devátou a desátou hodinou u smyčky tramvají v Porubě, cíl v restauraci u Tondy, kde účastníci dostanou horký čaj, pamětní diplom a dárek od TJ Liga 100 Ostrava. Více informací na www.tjliga100.wz.cz.