Hlavní třída bude patřit bruslařům

8/9 2016

Fanoušci jízdy na kolečkových bruslích mají v pátek 16. září poslední možnost projet se letos po Hlavní třídě. Večerní in-line party tady začíná v 18:00 hodin doprovodným programem, projíždět se po celé délce Hlavní třídy může veřejnost od 19:00 do 22:00 hodin. Součástí akce bude i charitativní závod Srdce na kolečkách.

Hlavní třída bude patřit bruslařům

Na in-line party jsou vítaná všechna "kolečka". Foto: Jiří Birke

Večerní in-line party je určená pro všechna kolečka a celou vyjížďkou bude příchozí provázet moderátor Lukáš Lowa.

„I tentokrát si lidé mohou zapůjčit přilby a chrániče zdarma, nechat si udělat základní servis bruslí nebo zkontrolovat stav koleček," říká za organizátory Sandra Vítková s tím, že součástí akce je i charitativní závod, jehož výtěžek půjde na pomoc rodině sedmileté Nikolky, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou s postižením dolních končetin. Do závodu se zájemci mohou registrovat na stránkách www.srdcenakoleckach.cz.


Bruslení se těší mezi lidmi velké oblibě a občas dochází ke kolizím, které můžou skončit úrazem. Proto dbejte na dodržování základních pravidel, kterými srážkám s dalšími účastníky akce předejdete: jezdí se pouze v jednom směru, pravý pruh je pro začínající bruslaře, koloběžkáře či jezdce na skateboardech, levý pruh je určen pokročilým bruslařům. Na trati se nezastavuje, aby nedošlo ke srážce. Pro děti do 15 let je povinná přilba a chrániče.


Městský obvod Poruba upozorňuje motoristy, že z důvodu konání Večerní in-line party bude v pátek 16. 9. 2016 od 18:30 do 23:00 hodin Hlavní třída v úseku od Francouzské ulice po ulici 17. listopadu uzavřena. Autobusové linky budou po dobu uzávěry odkloněny.