Klub seniorů Bulharská oslavil pětadvacetiny

5/10 2016

Pětadvacáté výročí založení oslavil v úterý 4. října porubský klub seniorů v Bulharské ulici.

Klub seniorů Bulharská oslavil pětadvacetiny

Senioři oslavují výročí klubu Bulharská. Foto: Martin Otipka

„Začínali jsme v malé místnosti v tehdejším agitačním středisku. Nejprve se scházeli většinou přátelé a známí zakladatele klubu Zdeňka Znišťala, kteří pak přivedli další členy,“ zaznělo ve vzpomínce, kterou přednesla jedna ze členek klubu na úterním slavnostním setkání. Jak dále připomněla, potkávali se u her, oslav Dne matek, Vánoc či silvestrů, na besedách, společně vyráželi na výšlapy, zájezdy nebo dovolené do Nízkých Tater, Janských Koupelí či Luhačovic, stále chodí na procházky, výlety nebo do divadla. Od roku 1993 si vedou kroniku a mají dokonce svou klubovou hymnu.

Udržují velmi přátelské vztahy s kluby seniorů v dalších částech města – Krásném Poli, Petřkovicích, na Vrablovci nebo v Bobrovníkách. „Zvou nás – a my pak na oplátku je – na různé kulturní akce,“ prozradila Helena Trösterová, nynější předsedkyně klubu, který má 26 členů, převážně žen. Dosud do něho docházejí čtyři dámy, které byly u zrodu klubu v roce 1991.

Klub seniorů Bulharská najdete v Bulharské ulici 1561, kontaktní telefon je 599 481 504. Setkání se konají v úterky a středy odpoledne. V Porubě fungují ještě další dva kluby seniorů – U Oblouku a na osmém obvodě v Domě s pečovatelskou službou Astra.