Porubany nejvíce zaujalo pítko na Hlavní třídě

28/11 2016

Zelená Porubě má za sebou hlasování o tom, které z nápadů vás, Porubanů, radnice v příštím roce realizuje. Do částky milion korun se vešlo sedm návrhů. Nejvíce hlasů získalo pítko na Hlavní třídě.

Porubany nejvíce zaujalo pítko na Hlavní třídě

Ilustrační foto: Jana Janošcová

První ročník projektu Zelená Porubě je skoro za námi a už známe návrhy, které Poruba v příštím roce uskuteční. Do částky jednoho milionu korun se vešlo hned sedm nápadů a poslední krokem bude jejich realizace, která je v plánu na příští rok. Mezi úspěšnými návrhy získalo nejvíce hlasů pítko na Hlavní třídě.

„Těší mě, že pítko má takový úspěch. Je to užitečný nápad s nízkými náklady, ale velkým dosahem. Lidé, co půjdou kolem, ho budou moci využít, a třeba je to ponoukne, aby sami také něco vymysleli a navrhli,“ řekl autor vítězného nápadu Martin Bobek.

Za pítkem následovala výstavba chodníku v ulici Josefa Skupy, zřízení hodin na Alšově náměstí, piknikové místo a do milionu korun se vešly ještě dva další chodníky a discgolfové hřiště. Celkově se do hlasování zapojilo čtrnáct set Porubanů, většina z nich hlasovala elektronicky.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří projevili zájem o život v Porubě a podpořili nápady svých sousedů. Máme za sebou první ročník, ve kterém jsme se teprve snažili dostat mezi lidi povědomí o projektu, a účast v hlasování byla slušná. Věřím, že rok od roku zájem lidí poroste a bude přibývat i návrhů přihlášených do projektu“ uvedla místostarostka Zuzana Bajgarová.

Lidé mohli udělovat dva kladné a jeden záporný hlas. A zajímavé je, že ty negativní dávali spíše nápadům, jejichž rozpočet byl vyšší. „Díky tomu se do finální částky dostalo sedm projektů. A na nás je, abychom je co nejdříve projektově připravili a postavili,“ poznamenala místostarostka.

Okamžitě po vyhlášení výsledků začala příprava dalšího ročníku Zelené Porubě. Takže už teď si můžete chystat návrhy na zkrášlení veřejného prostranství. „Na jaře vyhlásíme druhý ročník a zatím je ještě předčasné říct, kolik peněz v něm bude k dispozici. Chtěli bychom rozpočet navýšit, snad se to podaří,“ dodal starosta Petr Mihálik.

Úspěšné návrhy Zelené Porubě
- Veřejné pítko
- Zřízení chodníku a úprava schodů na ul. J. Skupy
- Poruba spravedlivě
- Piknikové místo na Páťáku
- Chodník, kde chodí lidi
- Discgolfové hřiště Poruba
- Pěkná zkratka kolem domu