Štěpánskému běhu Porubou kralovali běžci z SSK Vítkovice

29/12 2016

Jakub Powada z SSK Vítkovice v pondělí 26. prosince uběhl nejrychleji čtrnáctikilometrovou trať Štěpánského běhu Porubou. Zdolal ji za 46 minut a 19 sekund.

Jakubové Powada, Ambros a Lukáš (na snímku startovní čísla 61, 12 a 17) byli na čtrnáctikilometrové trati nejrychlejší. Foto: ÚMOb Poruba

Druhé a třetí místo obsadili na letošním již 39. ročníku běhu další dva Jakubové, a navíc ze stejného klubu: Jakub Ambros a Jakub Lukáš. Druhý za vítězem v cíli zaostal o pouhých šest sekund, třetí o necelou minutu.

Nejrychlejší z žen – Petra Pastorová z Maraton klubu Seitl Ostrava – doběhla na celkově 19. místě v čase 52:20. Druhá mezi ženami (ovšem první ve své kategorii do 34 let a 43. celkově) byla Hana Legerská z SSK Vítkovice, která trať vedoucí naším obvodem, ale i pomezím sousedních obvodů Svinova, Martinova, Pustkovce či Třebovic uběhla za 56 minut a 34 sekund, a třetí Adéla Esentierová z Baláž Extreme Team Ostrava (57:27).

Nejstarší účastník běhu, který uvedl datum narození 1. dubna 1935, závod také zdatně dokončil. Čtrnáct kilometrů zdolal bez třiceti sekund za půldruhé hodiny.

Pro zajímavost: traťový rekord vytvořil v roce 2007 Aleš Miko: 44:57, ženský je z roku 2003. Jeho „autorkou“ je Irena Šádková, která běžela 49 minut a 58 sekund.