V ulici Jana Šoupala vzniklo vzpomínkové místo

14/7 2017

Pamětní deska na ulici Jana Šoupala ode dneška připomíná, že v těchto místech býval v minulosti pustkovecký hřbitov, který byl zrušen při výstavbě sedmého porubského obvodu. Desku nainstalovali starosta Pustkovce Stanislav Pyš, místostarosta Poruby Dalibor Malík a Rudolf Škovran, předseda Komise výstavby Rady městského obvodu Pustkovec.

V ulici Jana Šoupala vzniklo vzpomínkové místo

Místostarosta Poruby Dalibor Malík a starosta Pustkovce Stanislav Pyš při instalaci pamětní desky. Foto: ÚMOb Poruba

„Tento památník nám připomíná, že na 7. porubském obvodě bývalo pietní místo. Zároveň vzniklo i malé vzpomínkové místo pro pozůstalé,“ uvedl místostarosta Poruby Dalibor Malík.

S myšlenkou vybudovat malý památník na místě dnes již zrušeného pustkoveckého hřbitova, který se nacházel za dnešními obytnými domy na ulici Jana Šoupala, přišel kronikář Pustkovce Jiří Otisk. Na místo byl dopraven kámen a dnes na něj nainstalována pamětní deska. „Kámen byl vytažený z Plesenského potoka v Pustkovci a věnoval nám ho pustkovecký občan Jiří Holuša,“ uvedl starosta Pustkovce Stanislav Pyš s tím, že leží na místě brány, kterou se vstupovalo na hřbitov. „V 60. letech 20. století, kdy byl hřbitov zrušen, byly ostatky přemístěny na hřbitovy okolních obcí – do Plesné, Krásného Pole, Třebovic nebo do Vřesiny,“ doplnil předseda pustkovecké stavební komise Rudolf Škovran.