V Astře vzniká audioknihovna

15/3 2018

Dvaašedesát titulů je základem nové audioknihovny v Domě s pečovatelskou službou (DPS) Astra. Využívat ji mohou nejen klienti bydlící přímo v DPS, ale také obyvatelé nedalekého seniorského zařízení v Průběžné ulici.

V Astře vzniká audioknihovna

Mezi knihami namluvenými na CD jsou detektivky, cestopisy, životopisy i tituly o historii. Foto: ÚMOb Poruba

 

Knihovnice Šárka Ševčíková dnes přivítala na „instruktážní hodině“ své nejvěrnější čtenáře. Seznámila je jak s knihami namluvenými na CD, tak s tituly, které nesou. Záběr je poměrně široký. „Byl to těžký úkol, vybrat první audioknihy. Aby si v kolekci našlo to své co nejvíce návštěvníků naší knihovny, tvoří ji detektivky, životopisy, knihy o historii, cestopisy nebo klasická beletrie,“ popsala knihovnice. Ale nechybí ani kolekce s hudbou Divadla Semafor… Šárka Ševčíková je sama nadšenou posluchačkou audioknih – zájemcům dnes pouštěla ukázky svých oblíbených autorů: Ivanky Deváté a Karla Nešpora a doporučila i další tituly, třeba od Roberta Fulghuma. „Jsem za tyto přírůstky knihovny vděčná. Naši klienti jsou ve věku, kdy jim už třeba neslouží zrak, nebo nemohou číst z jiných zdravotních důvodů,“ uvedla. Prvním „zákazníkům“ začne tituly, kterým se říká také knihy do ouška, půjčovat 2. dubna.

Audioknihy včetně tří přehrávačů se sluchátky pořídil pro DPS Astra městský obvod Poruba ze svého rozpočtu. Proto se slavnostního představení nové audioknihovny zúčastnil i místostarosta Petr Stachura. „Doufám, že klienti obou našich domů s pečovatelskou službou si mezi nabízenými tituly najdou ty své a audioknihovna bude plně využívána. Věřím, že tyto audioknihy nejsou poslední, že se jejich sbírka bude rozšiřovat,“ řekl místostarosta.