ZŠ Škarvady obhájila titul Partnerská škola Českého volejbalového svazu

15/3 2018

Jen necelých třicet škol v Česku se může pochlubit titulem Partnerská škola Českého volejbalového svazu. V této prestižní společnosti má svého zástupce i Poruba, konkrétně Základní škola generála Zdeňka Škarvady.

ZŠ Škarvady obhájila titul Partnerská škola Českého volejbalového svazu

Škola generála Zdeňka Škarvady získala ocenění Partnerská škola Českého volejbalového svazu. Foto: Martin Otipka

Sportování dětí je jedním z významných témat současnosti. Jednou z cest, jak děti ke sportu dostat, je spolupráce sportovních klubů se školami. A v Porubě se to daří. Základní škola generála Zdeňka Škarvady po dvou letech obhájila titul Partnerská škola Českého volejbalového svazu. Tímto oceněním se může pochlubit jen necelých třicet škol v celém Česku.

Status partnerské školy je udělován jen těm vzdělávacím zařízením, které maximálním způsobem podporují rozvoj volejbalu mezi dětmi. Důležitým aspektem je úzká spolupráce s místními oddíly a profesionálními trenéry. To vše Základní škola generála Zdeňka Škarvady splňuje.

Ocenění předali zástupci volejbalového svazu zástupkyni ředitelky školy Evě Vašicové 15. března na porubské radnici za účasti místostarostky Zuzany Bajgarové a místostarosty Petra Zábojníka.