Nový web informuje o důležitých projektech Poruby

6/4 2018

Městský obvod Poruba spustil nový web www.fajnovaporuba.cz, který informuje o projektech, která Poruba chystá, realizuje nebo už realizovala. Na jednom místě tak zájemci najdou veškeré informace o tom, jak se chce městský obvod rozvíjet.

Nový web informuje o důležitých projektech Poruby

„Nové webové stránky nesou název FajnOVA Poruba. A už tento název mluví za vše. Chceme tím říct, že Poruba je opravdu fajn místem pro život a naším cílem je, abychom ho ještě více zatraktivnili. A název zároveň odkazuje i na to, že Poruba je součástí většího celku – města Ostravy – a rozvíjet se musí v úzké součinnosti s jeho ostatními částmi. FajnOVA Poruba je i název porubského strategického plánu, který v úzké spolupráci s odborníky a občany obvodu připravujeme. Hotový bychom ho chtěli mít do začátku léta,“ uvedla k novým stránkám místostarostka Zuzana Bajgarová.

Web bude sloužit i jako platforma, na které se lidé mohou zapojit do spolurozhodování o budoucnosti Poruby. Aktuálně na něm mohou hlasovat o prioritách, které vzešly z veřejného fóra Porubské desatero. Najdou na něm ale i odkaz na pocitové mapy, které mohou po dvou letech opětovně vyplnit. A vyplněním říct, kde se jim v Porubě líbí a kde ne, kam chodí nakupovat, nebo se bavit, případně, kam mají problém dostat se veřejnou dopravou.

„Naši snahou je zapojovat Porubany do utváření veřejného prostoru v obvodu. Snažíme se s lidmi debatovat o projektech, které chystáme, a ptáme se jich, na co bychom se v budoucnu měli zaměřit. Nový web by měl být jedním z míst, kde mohou lidé pomáhat měnit Porubu k lepšímu,“ dodala místostarostka.

Na webu budou postupně zveřejňovány i všechny strategické materiály městského obvodu a vize, jak by Poruba mohla za pár let vypadat.