Rekonstrukce azylového domu zvýší kapacitu i služby

31/8 2018

Příspěvková organizace městského obvodu Poruba Centrum sociálních služeb provozuje mimo jiné i azylové zařízení, které pomáhá lidem v nouzi. Stávající budova na Vřesinské ulici nebyla plně využita, to ale změní současná rekonstrukce.

Rekonstrukce azylového domu zvýší kapacitu i služby

Azylový dům na Vřesinské ulici před rekonstrukcí. Foto: Martin Otipka

„Zprovozníme do této doby nevyužívané druhé podlaží, kde vznikne několik dvoulůžkových pokojů. Díky tomu budeme schopni zvýšit kapacitu zařízení o tři lůžka, přestože dosavadní třílůžkové pokoje v prvním podlaží změníme na dvoulůžkové. Vznikne i kvalitnější zázemí pro naše sociální pracovníky,“ řekla k rekonstrukci ředitelka Centra sociálních služeb Poruba Simona Malinová.

V druhém podlaží tak vznikne vedle šesti nových pokojů i společenská místnost, sprchy a toalety. Celé zařízení bude zvenku i zevnitř monitorováno kamerových systémem, budova bude zateplena a dostane nová okna.

„V azylovém zařízením klientům poskytujeme nejen okamžité ubytování, ale i pomoc při návratu do normálního života. Úpravy budovy nám umožní naše služby rozšířit a posunout na vyšší stupeň. Mimoto bude budova díky nové fasádě i lépe vypadat,“ dodala Simona Malinová.

Projekt je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj z Integrovaného regionálního operačního programu.