Wolfram 2018: prověrka fyzičky i nové zkušenosti

25/9 2018

Porubští školáci se společně s dětmi ze základních škol z celého kraje zúčastnili branně-historické soutěže Wolfram 2018 ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Wolfram 2018: prověrka fyzičky i nové zkušenosti

Wolfram 2018 Foto: Krajské vojenské velitelství Ostrava

Cílem soutěže je seznámit děti s historií kraje a současně jim dát možnost si vyzkoušet vědomostní a fyzické dovednosti. Pro žáky jsou připraveny disciplíny jako střelba ze vzduchovky, bojová dráha, silový trojboj, hod granátem, laserová střelnice, poskytování první pomoci, vytrvalostní běh nebo vědomostní test o akci Wolfram a Ostravské operaci.

V soutěži si nejlépe vedly čtyřčlenné týmy ze ZŠ na Janáčkově náměstí v Krnově, opavské ZŠ B. Němcové a ZŠ Kontešinec v Českém Těšíně. Na třinácté příčce skončili školáci z porubské ZŠ Bulharská těsně následováni ZŠ A. Hrdličky, dvacáté místo obsadila ZŠ gen. Z. Škarvady. Celkem se letošního ročníku akce zúčastnilo 26 družstev. Pořadateli jsou Krajské vojenské velitelství Ostrava Armády ČR a Krajský úřad Moravskoslezského kraje ve spolupráci s Českým červeným křížem, střelnicí Corrado a Československou obcí legionářskou.

Soutěž je pořádána na počest parašutistů vyslaných během druhé světové války z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava pod krycím názvem Operace Wolfram. Do finále ve vojenském újezdu Libavá postoupilo z 15 oblastních kol pro žáky základních a studenty středních škol Moravskoslezského kraje šestadvacet týmů. Tři nejlepší družstva z každého oblastního kola postoupila do krajského kola na Libavé.