Zasvěťte den zdraví

17/9 2018

Stejně jako v loňském roce pořádá městský obvod Poruba Den zdraví. Uskuteční se na Havlíčkově náměstí v pátek 21. září od 10 do 17 hodin.

Zasvěťte den zdraví

Den zdraví bude na Havlíčkově náměstí. Foto: Jiří Birke

Zájemci si budou moci nechat zkontrolovat zrak nebo změřit skutečný věk svých cév a plic. Mohou si zopakovat základy první pomoci a pobavit se s fyzioterapeuty, výživovými poradci nebo odborníky na odvykání kouření. Zajímavostí bude například obrovský nafukovací model plic, který lidem přiblíží problematiku onkologického onemocnění plic a jejich léčbu.

„Mysleli jsme také na děti, které se budou moct naučit správně čistit zuby s krokodýlem a čeká na ně spousta zábavných kvízů a soutěží,“ říká Kateřina Šuláková z odboru rozvoje obvodu. A protože jednou z podmínek zdravého životního stylu je i pohyb, budou se moci  návštěvníci hýbat do sytosti. Zacvičit si mohou jógu nebo tai chi, anebo se třeba mohou projet na koloběžkách.

Hlavní program na Havlíčkově náměstí doplní série odborných přednášek, které proběhnou v Komunitním centru Archa. Akci připravil městský obvod Poruba ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, Revírní bratrskou pojišťovnou a Komunitním centrem Archa.

Program akce zde