Tématem letošního Dne Země je mládí

17/4 2019

Oslavy svátku naší planety, Dne Země, se budou letos v Porubě konat už posedmnácté. A to ve středu 24. dubna na prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě.

Tématem letošního Dne Země je mládí

Kdo bude chtít, může si na Dni Země vyrobit ptačí budku. Foto: archiv ÚMOb Poruba

Hlavní téma Dne Země je mládí. Prostřednictvím řady projektů se mohou návštěvníci zamyslet nad významem tohoto pojmu. S mládím je v přírodě spojeno jarní vyvádění potomstva i řada zajímavých jarních procesů v rostlinných tělech. Organizace, které se zúčastní, tradičně zapracují nosné téma do svých prezentací, takže návštěvníci se mohou těšit například na projekty nazvané Od semínka k rostlině, Mláďata v říši zvířat, Žáby táhnou cestou necestou, Jarní motivy (ruční výroba symbolů jara z přírodních materiálů), Bzučí to tady jako v úlu, Vlasatá punčocha (výsev semínek do punčochy), Mládí v květináči nebo S jarem o závod.

„Samozřejmě nebude chybět stloukání ptačích budek, zábavná meteorologie, sokolnické a myslivecké ukázky, astrohrátky, pozorování Slunce dalekohledem, problematika odpadů, tvořivé dílny a podobně. V hlavním stanu doprovodí Den země hudební a zábavné aktivity,“ doplnila Zuzana Čerkovská z pořádajícího Střediska přírodovědců.

Program je naplánován na dopoledne pro školy a odpoledne pro rodiče s dětmi. Návštěvníci se budou moci rovněž seznámit s projekty Ostravou a Do práce na kole, bude i oblíbený cyklokolotoč a malovací kolo, dopravní hřiště a zájemci si budou moci prohlédnout elektromobil.