Zelená Porubě: nápady můžete podávat od 2. do 30. června

29/4 2019

Letošní ročník participativního rozpočtu Zelená Porubě přináší několik změn. Patří mezi ně navýšení rozpočtu projektu na dva miliony korun nebo rozdělení návrhů do dvou kategorií.

Zelená Porubě: nápady můžete podávat od 2. do 30. června

Pro čtvrtý ročník projektu Zelená Porubě vyčlenila porubská radnice částku dva miliony korun. Navýšení rozpočtu pro projekt, díky kterému mohou občané realizovat své nápady pro zpříjemnění života svých známých, kamarádů a sousedů, ale není pro letošní rok jediná změna. Rozdíl oproti minulým ročníkům najdeme také v rozdělení projektu do dvou kategorií. Jednu skupinu budou tvořit návrhy, jejichž předpokládaný rozpočet nepřesáhne celkovou částku 100 000 korun – pro tuto kategorii vyčlenil městský obvod 300 000 Kč. Ve druhé kategorii se v průběhu hlasování utkají o přízeň Porubanů nápady, jejichž celkové náklady na realizaci budou v rozmezí od 100 do 700 tisíc korun. „Cílem této změny je odděleně podpořit jak drobnější návrhy, jakými může být například lavička nebo nový herní prvek na dětském hřišti, tak rozsáhlejší úpravy veřejného prostoru,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Svůj nápad do projektu Zelená Porubě můžete přihlásit od 2. května do 30. června 2019. Návrhy, které uspějí v listopadovém hlasování, městský obvod uskuteční v roce 2020. Nová pravidla jsou ale přísnější v tom, že každý z návrhů, který by měl být realizován, musí získat v součtu minimálně 50 kladných hlasů.

Zásady projektu zde