Porubští žáci chodí do školy pěšky

18/9 2019

Žáci tří porubských základních škol chodí do školy pěšky. Aspoň ti, kteří se aktivně zapojili do celorepublikové osvětové kampaně na podporu zdravé a udržitelné dopravy do škol pod názvem Pěšky do školy.

Porubští žáci chodí do školy pěšky

Desítky aut, které přivážejí děti do škol, žáci kličkující mezi nervózními řidiči a komplet zacpané ulice. Tak to vypadá každé ráno před spoustou škol nejenom v Porubě. Čím dál více rodičů vozí své děti do školy auty a to vytváří mnohdy nebezpečné situace. Změnit by to chtěla osvětová kampaň Pěšky do školy. Cílem je zvýšit počet dětí, které budou pravidelně chodit do školy pěšky, čímž se sníží dopravní zátěž před školami. Děti i rodiče jsou zároveň informováni o výhodách pěší dopravy, během které získávají pozitivní zážitek ze společné cesty, která může být příjemná a zábavná.

V Porubě se do kampaně zapojily dvě školy, v Základní škole na ulici Aleše Hrdličky to je 210 žáků z druhých až pátých tříd, kteří si do speciálních deníčků budou zapisovat své cesty od 16. do 20. září. A to nejenom cesty do školy, ale i to, když půjdou domů nebo na procházku po městě. Počítá se i jízda na kole, koloběžce či skateboardu.

V týdnu od 23. do 27. září potom převezme pomyslnou štafetu přibližně 120 žáků z pěti tříd druhého stupně Základních školy na ulici Ivana Sekaniny, kteří se budou scházet každé ráno na dvou shromaždištích. Vybrat si mohou mezi nákupním centrem Duha a prodejnou Albert nad základní školou, odkud půjdou společně do školy.

Do akce se zapojili i žáci ze Základní školy generála Zdeňka Škarvady.

Všichni zúčastnění žáci si budou své cesty zaznamenávat do tzv. pěších deníků s tím, že po ukončení kampaně mohou získat zajímavé ceny, které nejlepším kolektivům věnuje organizátor kampaně, kterým je spolek Pražské matky.

Bližší informace je možné získat na stránkách projektu www.prazskematky.cz/projekty/pesky-do-skoly.