S jízdenkou na Alšovo náměstí na charitativní drink

23/9 2019

Linkou na drink je název charitativní akce, která se uskuteční 28. září od 14 hodin na Alšově náměstí. Prodávat se tady budou nealkoholické nápoje, které připraví různé instituce, organizace či spolky. Částka, která se vybere, je určena Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

S jízdenkou na Alšovo náměstí na charitativní drink

,,Jsme dva ostravští nadšenci do kulturních akcí a rádi pomáháme, proto jsme se rozhodli uspořádat akci, která nese název Linkou na drink. Jedná se o charitativní akci, která podpoří kliniku dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. Pojďte do toho s námi!“ zvou pořadatelé Jan Tabášek a Sabina Nováková.

O co půjde? Několik institucí připraví svůj vlastní originální drink, který budou prodávat. Zapojí se například Dopravní podnik Ostrava, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Atletika Poruba, městský obvod Poruba, město Ostrava, Ostravská univerzita, spolky Swanky, Makovice, městský útulek a další. Ti všichni budou své drinky míchat 28. září od 14 hodin na Alšově náměstí. Úkolem všech zúčastněných bude vyrobit nealkoholický drink, který budou prodávat, a také si připravit překvapení pro návštěvníky akce. Ti si u vstupu zakoupí „jízdenku“ a u některého ze stánků ji vymění za nápoj. Hodnota jízdenky je 30 korun a celý výtěžek poputuje dětem do fakultní nemocnice.  

„Nebude chybět ani doprovodný program s hudbou a představením pro návštěvníky. Občerstvit se všichni budou moci u stánku CrossCafe, kde budou připravovat jak chutné jídlo, tak i dobrou kávu. Pivo bude zajištěno z regionálního pivovaru. Připravili jsme také dřevěnou zeď, kam všichni napíšeme vzkaz dětem,“ upřesnil Jan Tabášek.

Celou přípravu akce můžete sledovat na facebookové události Linkou na drink (zde).

Nad akcí převzala záštitu starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.