Poruba bude dražit autovraky

7/10 2021

Historicky první online dražba autovraků se v Porubě uskuteční v pátek 8. října. V nabídce je dohromady šest vozů s celkovou vyvolávací cenou 2500 korun.

Poruba bude dražit autovraky

Ilustrační foto: Martin Otipka

Poruba aktivně využívá nástrojů, které jí dala novela zákona o pozemních komunikacích z roku 2020, a postupně zbavuje ulice vraků aut. K jejich likvidaci ale vede poměrně dlouhá cesta. „Zákon nám umožňuje po předcházejících výzvách odvézt vůz, který má půl roku propadlou technickou kontrolu. Chopili jsme se toho a postupně odtahujeme z ulic auta, která tam být nemají. Teď se chystáme na poslední krok, který nám umožní jejich likvidaci,“ uvedl místostarosta Miroslav Otisk.

Tím posledním a nezbytným krokem je veřejná dražba. Vraky je nutno nabídnout ke koupi. Pokud o ně nikdo nebude mít zájem, mohou se zlikvidovat. Poruba první online dražbu připravila na pátek 8. října. „Myslím si, že jsme prvním ostravským obvodem, který se k dražbě odhodlal. Věřím, že vše dopadne dobře a další dražby budou následovat,“ řekl místostarosta Miroslav Otisk.

V nabídce je šest vozidel s celkovou vyvolávací cenou 2500 korun. Zájemci se mohou ucházet o Nissan Almeru, Mazdu 323 a čtyři Škody Felicie. Vyvolávací ceny určil odborný posudek. Elektronická dražba se uskuteční od 14 hodin na webu jrdrazby.cz a zájemci ji najdou pod číslem 3349.

Nepojízdná vozidla hlásí nejčastěji sami Porubané a strážníci, aktivně je vyhledávají i zaměstnanci úřadu městského obvodu Poruba. „Chtěli bychom lidi poprosit, aby k hlášení využívali webovou stránku města cistaova.ostrava.cz. Tam mohou hlásit nejenom vraky, ale jakékoli závady a nedostatky ve veřejném prostoru. Má to řadu výhod. Jejich podněty se shromažďují na jednom místě a jsou anonymní. Jsou předány rovnou konkrétnímu zaměstnanci k řešení a oznamovatel si může kdykoli zkontrolovat, jak se jeho podnět řeší,“ dodal místostarosta Miroslav Otisk.