Poruba opraví další dvůr

4/4 2022

Loni se podařilo kompletně opravit dvůr na ulici Pionýrů, letos práce čekají plochu mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou. Rekonstrukce začne už tento měsíc.

Poruba opraví další dvůr

Dvůr u náměstí Jana Nerudy. Mapa: google.com

Kompletní rekonstrukce náměstí Jana Nerudy skončila v minulém roce a na jaře práce začnou na sousedním dvoře. V nejbližších dnech bude zahájena revitalizace území mezi Hlavní třídou a samotným náměstím.

„Vzhledem k velikosti území jsme opravy rozdělili do dvou etap. Práce začnou v úseku od prodejny Hruška na ulici 17. listopadu po ulici Komenského. Tato část by měla být hotova v létě. Pojali jsme to komplexně: opravíme veškeré chodníky a cesty ve dvoře, v plánu je výstavba nového parkoviště ze zatravňovací a drenážní dlažby, které nabídne osmasedmdesát míst. Novou podobu dostanou kontejnerová stání a lidé se dočkají nových laviček a dalšího mobiliáře,“ uvedla místostarostka Petra Brodová.

Revitalizací projde také zeleň. Kvůli stavbě došlo i ke kácení, odstraněny byly rovněž přestárlé a nemocné dřeviny. „Chystáme ale dostatečnou náhradní výsadbu. Především kolem nového parkoviště počítáme s keři, kterých bude celkem přes dvě stě, a vysadíme téměř třicet nových stromů. Vedle obligátních javorů a lip se lidé dočkají i exotických dřevin. Třeba dvou liliovníků tulipánokvětých. Stromy budou vysazeny i do ostrůvků na nově vzniklém parkovišti. Tam využijeme technologii prokořenitelných zemních buněk, které stromům ve zpevněné ploše pomohou lépe prosperovat,“ řekla místostarostka.

Po dokončení první etapy se práce přesunou na dvůr pod ulici Komenského směrem k Alšově ulici. Tam by práce měly být hotovy na podzim. „Obě etapy vyjdou na více než sedmatřicet milionů korun. Doufám, že se nám podaří místo zkultivovat a lidé se tam budou cítit dobře. Chceme, aby veřejný prostor sloužil lidem stejně jako v minulosti,“ dodala Petra Brodová.