Porubané a nejenom oni opět uklidí lesopark

21/4 2022

Loni to byl fenomenální úspěch, když porubský lesopark přišlo uklidit více než dvě stě lidí. Letos chce městský obvod tento úspěch zopakovat. Úklid začíná v sobotu 23. dubna v 9 hodin.

Porubané a nejenom oni opět uklidí lesopark

Ilustrační foto: archiv ÚMOb Poruba, Jiří Birke

Porubský lesopark je jedním z nejoblíbenějších míst Porubanů. Chodí tam na procházky a díky běžeckému okruhu a workoutovým hřištím i sportovat. Možná také proto se mezi stromy občas objevují věci, který by tam být neměly.

„Ne každý se řídí jednoduchou zásadou, že to, co si do lesa přinese, by si měl i odnést. A tak některá místa bohužel připomínají spíše skládku. Proto bychom i letos chtěli lesopark uklidit. Věřím, že se opět najde spousta lidí, kterým jejich okolí není lhostejné, a přijdou nám pomoct. Loni měla akce fenomenální úspěch a letos bychom ho chtěli zopakovat,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Úklid lesa je naplánován na sobotu 23. dubna a sraz je v devět hodin před budovou Piano Moravskoslezského inovačního centra na Technologické ulici. Zájemci si s sebou nemusejí brát nic speciálního.

„Stačí když budou mít dobrou náladu. Vše ostatní zajistíme my. Budeme mít připraveny pytle na odpadky i rukavice. V okolí budou vyznačena místa, kde bude možné odpad odložit. My ho pak odvezeme. Oproti loňsku jsme se poučili a budeme připraveni. Tenkrát jsme počítali s účastí tak padesáti lidí a pro jistotu jsme si vzali dvě stě párů rukavic. Ale ani to nestačilo. Takže teď jich budeme mít více,“ řekla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Úklid porubského lesoparku se uskuteční v této formě podruhé. A Poruba by byla ráda, kdyby se z toho stala tradice.

„Je krásné, když vidíte lidi, jak ochotně ze dna potoka vytahují pneumatiku a pak ji i s kusy plotu a dalším odpadem tahají lesem. A vůbec jim nevadí, že jsou špinaví a mokří. A je nádherné, když vidíte spoustu mladých lidí, kteří mají zájem o své okolí a chtějí pomáhat. Už jen proto stojí za to akci pořádat i v dalších letech,“ dodala Lucie Baránková Vilamová.