V Galerii Dukla vystoupí brněnský Rákosí kolektiv
Galerie Dukla na Hlavní třídě zve na koncert hudebního uskupení Rákosí kolektiv, který se koná 13. července od 15.30 hodin.
Projekt Rákosí kolektiv, známý jako uskupení hudebních kosmonautů, se v minulosti věnoval provozování malého obýváku, kde se konaly jak klubové, tak neklubové hudební akce. Během provozování tohoto prostoru si dokázali vybudovat specifickou komunitu nadšenců a posluchačů na brněnské scéně.
Jejich činnost zahrnuje kočovné akce a vystoupení na různých místech. Rákosí kolektiv se zúčastnil několika festivalů, jako jsou Rekreace, Shotgun, Transforma nebo Rosnička. Jejich hudební styl se pohybuje od downtempa a ambientů po house a další prvky taneční hudby.
Během akce v neděli 13. července budou k dispozici vodní dýmky, čaje a drobné občerstvení od Čajovny na větrném kopci. Od 17 hodin se návštěvníci mohou zúčastnit komentované procházky výstavou Spění umělců Ivo Škuty a Jana Vrabčeka.
Koncert Rákosí kolektiv je součástí hudebního cyklu Limity hudby, který se orientuje na inovativní a žánrově pestré hudební výstupy, zahrnující jak performance, tak soudobou klasickou hudbu. Tento cyklus, jehož dramaturgii má na starosti Patrik Slezák, si klade za cíl posunout hranice a limity vnímání hudby a nabídnout posluchačům unikátní pohled do neustále se měnícího hudebního prostoru.
Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury a statutárního města Ostravy.
