Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

První česko-polský workshop

Poslední změna: Pondělí 11.03.2013 08:40 by Kremerová Hana

Městský obvod Poruba a polské město Racibórz trápí obdobné problémy s nedostatkem parkovacích míst. Situaci chtějí řešit společnými silami.

Statutární město Ostrava – městský obvod Poruba a  polské město Racibórz spolupracují na základě společné deklarace a schválené žádosti o dotaci na projektech PARKING CZ-PL, PARKING PL-CZ. Ty jsou spolufinancovány z  Fondu mikroprojektů  Euroregionu Silesia Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013, maximální výše dotace je 29 999,90 euro, tj. 85 procent celkových výdajů.

„Cílem projektu je zpracování studie řešení parkování, a to zvlášť pro městský obvod Poruba a město Racibórz. Mnoho lidí zde nejenom bydlí, ale také dojíždí do zaměstnání,“ řekl porubský místostarosta  Petr Mihálik.

„Nejpohodlnější dopravní prostředek pro mnohé z nich je osobní automobil, avšak města  byla v minulosti urbanisticky koncipována pro podstatně nižší počet přijíždějících a hlavně parkujících aut. Problémy s parkováním jsou tudíž aktuálními tématy v obou městech,“ dodal Petr Mihálik.

Studie budou vzájemně kompatibilní a měly by být podkladem pro přípravu projektu, který bude řešit systém parkování na obou stranách.

Prvním oficiálním výstupem projektu bude 1. česko-polský workshop. Akce se uskuteční v úterý 26. února 2013 ve společenském sále Centra volného času na Vietnamské ulici v Ostravě-Porubě a bude probíhat formou multimediální prezentace  shrnující výsledky inventarizace a  analýzy současného stavu parkování v obou městech.

 

Euroregion Silesia

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »