Komunitní centrum Všichni spolu

Komunitní centrum Všichni spolu je situováno v Pustkoveckém údolí pod základní školou na ulici Karla Pokorného. Komplex nabízí největší hřiště na území obvodu, které je uzpůsobeno i pro hendikepované, a součástí areálu je také komunitní zahrada, kterou jinde v Porubě lidé nenajdou.

Projekt Komunitní centrum – VŠICHNI SPOLU (reg. č. CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_052/0002264) je spolufinancován logoEvropskou unií.

 

 

 
Projekt "Komunitní centrum – VŠICHNI SPOLU" (herní prvky) je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského logokraje.

 

 

 Komunitní centrum Všichni spoluCentrum nabízí víceúčelové hřiště, spoustu atrakcí a budovu se zázemím, která je určena k vzdělávání i jako místo pro aktivity nejrůznějších organizací. V jednom křídle budovy je sociální zařízení a zázemí pro správce areálu, v přední části větší otevřená klubovna, recepce a kanceláře pro individuální poradenství. Ve venkovním prostoru je komunitní zahrada s ovocnými stromy a keři a místem pro květiny a bylinky. Vysazeny tam jsou také listnaté stromy, keře a popínavé rostliny, zajímavostí je i habrové bludiště.

V areálu se dá cvičit (venkovní posilovací a cvičební stroje, lezecká stěna, trampolíny), hrát si (velké prostorové hřiště se švédskou sítí, trubkovým telefonem, skluzavkou nebo kuřím mostem), tříbit smysly (dotykové stěny z různých materiálů, kaleidoskop), vyluzovat zvuky (betonový telefon, zvukové polštáře, kamenný xylofon), trénovat mozek (maxišachy, optický hranol, Newtonova houpačka) nebo zahradničit. A také relaxovat na různých posezeních nebo u ohniště.

Celý prostor je určen pro nejrůznější komunitní akce. Vevnitř lze pořádat přednášky, klubová setkání a zájemci si mohou prostory i pronajmout pro svou akci.

Služby v komunitním centru poskytuje Centrum pro rodinu a sociální péči, které nabízí preventivní programy na podporu manželských a rodinných vztahů, a sdružení Mens Sana. To poskytuje psychosociální služby lidem s psychickými problémy, trénink paměti a další aktivity.

 

Adresa: Komunitní centrum Všichni spolu, K. Pokorného 447/52a, Ostrava-Pustkovec

Telefon: 599 480 580

Provozní doba: denně od 9.00 do 19.30 hodin

Uživatelské jméno na facebooku: @KCvsichnispolu

Provozní řád zde

Zásady pro krátkodobé pronájmy místností zde