Srdce pro Porubu: pomůžeme Agátce?

2/2 2024

Na konci roku jsme společně vybírali na vozík pro Aničku. A úspěšně. Teď naši pomoc potřebuje Agátka.

Srdce pro Porubu: pomůžeme Agátce?

Agátka potřebuje naši pomoc. Pomůžeme? Foto: Jiří Birke

Je neuvěřitelné, jak rychle se daří vybírat peníze pro potřebné. Trvalo jen několik týdnů, než jsme ve sbírce Srdce pro Porubu vybrali více než 88 tisíc korun pro Aničku, která se už může těšit na multifunkční vozík.

„Smekám před všemi Porubany. Je to neskutečné, ale během dvou dnů, kdy jsme sbírce věnovali speciální prostor na vánočním jarmarku, se podařilo vybrat sedmdesát tisíc korun. Dalších třiadvacet tisíc korun vybrali mezi sebou zaměstnanci radnice. Všem, kdo přispěli, patří obrovský dík,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Anička vozík dostane v nejbližších týdnech, ale sbírka pokračuje. Další dívkou, která si zaslouží naši pozornost, je šestnáctiletá Agátka, která potřebuje speciální rehabilitace.

Agátka se se zdravotními potížemi potýká od nejútlejšího dětství a i přes všechny nástrahy, které jí život přichystal, je to usměvavá pozitivní slečna. Je odkázána na invalidní vozík a celodenní péči druhých. Stará se o ni především maminka.

qr„Snažíme se ji podporovat ve všem, co ji baví. Ve vertikalizačním stojanu píše příběhy a texty k písním, k jejím zálibám patří i čtení. V zimě ráda lyžuje na monoski, v létě jezdí na hiporehabilitačních koních. Víkendy tráví ráda na horách na mechanickém vozíčku s elektropohonem. Chci, aby měla co nejplnohodnotnější život,“ uvedla maminka.

Agátka před dvěma lety podstoupila náročnou operaci obou stehenních kostí, zastřešení kyčle a uvolnění svalů stehenních. „Nyní používá od chodidel po kolena speciální ortézy a své „nové“ nohy se stále učí používat. Pomáhá jí v tom intenzivní fyzioterapie,“ dodala maminka.

Cena jedné speciální rehabilitace činí 30 tisíc korun a pojišťovna ji neplatí. Během roku Agátka potřebuje tři intenzivní rehabilitace a k tomu průběžnou ambulantní terapii. Rádi bychom pro naši sousedku společně zajistili dvě intenzivní terapie během šesti týdnů, které vyjdou na 60 tisíc

korun, a ambulantní terapii v délce 19 týdnů za 19 tisíc korun. Celkem tedy potřebujeme 79 tisíc korun.

Sbírku Srdce pro Porubu zřídil městský obvod Poruba v roce 2019. Jejím prostřednictvím podporuje lidi, kteří žijí na území obvodu a potřebují pomoc. Od doby, kdy byla založena, obvod pomohl jedenácti Porubanům.

Jak můžete přispět?

  • na transparentní účet 500063622/0800,
  • do pokladničky v informačním centru (Hlavní třída 583/105)