Kultura

O kulturní život se v Porubě starají knihovny, galerie, centra volného času, domy dětí a mládeže a také porubská radnice.

Občanům se v kulturních zařízeních nabízí pestrá paleta aktivit: pravidelná divadelní představení pro děti, hostování známých i méně známých umělců, koncerty, taneční kurzy, zábavné či literární pořady apod.

Folklor bez hranicSvým významem překračuje hranice obvodu mezinárodní festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum, Folklor bez hranic, festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí, Porubské letní kino nebo Krajská postupová přehlídka amatérských divadelních souborů hrajících pro děti – Dospělí dětem. 

Bohatou kulturní činnost vykazují všechny porubské pobočky Knihovny města Ostravy. Kromě výpůjční služby nabízejí nápadité tvůrčí dílny, besedy s umělci, hudební pořady, soutěže a přednášky. Centra volného času připravují zábavu pro malé i velké návštěvníky – divadelní představení, besedy, soutěže, tvůrčí dílny aj. Kulturní charakter obvodu dotvářejí, vedle zajímavé nabídky nejrůznějších klubů, také porubské galerie.