Duhu čeká oprava okružní křižovatky

11/5 2023

V pondělí 15. května začne oprava okružní křižovatky ulic Bedřicha Nikodema a 17. listopadu. Potrvá až do 29. května a vyžádá si změny v organizaci dopravy i MHD.

Duhu čeká oprava okružní křižovatky

Oprava povrchu silnice uzavře na dva týdny okružní křižovatku ulic Bedřicha Nikodema a 17. listopadu. Foto: archiv ÚMOb Poruba

Ostravské komunikace chystají opravu okružní křižovatky ulic Bedřicha Nikodema a 17. listopadu. To si vyžádá kompletní uzavírku pro individuální automobilovou dopravu, která potrvá od 15. do 29. května letošního roku.

Uzavírka se dotkne celkem devíti autobusových linek, které budou jezdit po odklonových trasách. Pro autobusovou dopravu bude průjezdná ul. Bedřicha Nikodema, provoz ale bude řízen kyvadlově semafory. Provizorní zastávky MHD budou v obou směrech zřízeny na ulici Průběžná poblíž Arrows Parku.

„Snažili jsme se pro místní zajistit spojení s vyhledávaným cílem – nákupním centrem s hypermarketem Globus. Upravili jsme proto trasu linky č. 49, která toto spojení po dobu výluky umožní. Snažili jsme se také zachovat podobný počet spojů přes zastávky Bedřicha Nikodéma, Heyrovského a Jana Šoupala, přes které jsme nově odklonili po dobu výluky linku č. 44,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Odklonové trasy jednotlivých linek a umístění zastávek pro konkrétní spojení najdou cestující zde

Mapu objízdných tras najdete zde