Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Dvacet chobotniček a 153 párů ponožek. Porubští úředníci se stali dobrovolníky

Poslední změna: Čtvrtek 07.03.2019 11:47

Dobrovolník je člověk, který se ze své vůle rozhodne věnovat svůj čas, znalosti a zkušenosti lidem, kteří pomoc potřebují. Také zaměstnanci Úřadu městského obvodu Poruba se stali dobrovolníky – zapojili se do projektu Dobrovolnictví ve veřejné správě.

Dvacet chobotniček a 153 párů ponožek. Porubští úředníci se stali dobrovolníky

Předání na oddělení neonatologie do rukou primářky Hany Wiedermannové a staniční sestry Jany Kučové. Foto: ÚMOb Poruba

Dobrovolníci se mohou věnovat aktivitám v oblasti kultury, sportu, práci s dětmi a mládeží, se zvířaty, s lidmi bez domova nebo seniory. Dosud úředníci konali dobro prostřednictvím sbírek šatstva nebo potravinové pomoci, ale v závěru roku se rozhodli své portfolio rozšířit. Mezi zaměstnankyněmi úřadu se stala populární „rukodělná“ pomoc – háčkování chobotniček a pletení ponožek pro nedonošená miminka. Přidaly se i aktivní ženy z klubu seniorů v domě s pečovatelskou službou na Průběžné ulici.

Chobotničky vyrobené z bavlněné příze dostávají předčasně narozená miminka do inkubátorů – podle jedné teorie proto, že jim chapadélka hlavonožců připomínají pupeční šňůru v děloze, podle druhé proto, že tak uspokojí svůj úchopový reflex a netahají si zavedené sondy. Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a lépe prospívají. Hračku si pak odnášejí domů.

První část svých výrobků už ženy na oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava předaly – dvacet chobotniček a 153 párů ponožek. A protože se od primářky neonatologie Hany Wiedermannové mj. dozvěděly, že ročně se tu narodí na osm set nedonošených děťátek, budou ve své bohulibé činnosti pokračovat.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »