Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Komunitní centrum: bludiště, telefon z betonu i kuří most

Poslední změna: Úterý 06.02.2018 07:44

Jedno je jisté: stavba komunitního centra Všichni spolu bude kompletně hotová nejpozději koncem února 2019.

Komunitní centrum: bludiště, telefon z betonu i kuří most

Vizualizace: ProjektStudio EUCZ

Co si pod pojmem komunitní centrum představit? Strohou řečí projektu řečeno „místo přístupné všem členům komunity“ a „veřejné víceúčelové zařízení poskytující prostor pro realizaci širokého spektra vzdělávacích, sociálních a volnočasových aktivit“. Prostě místo s velkým víceúčelovým hřištěm uprostřed, mnoha atrakcemi různého typu kolem něho a budovou se zázemím na konci.

Stavět se pod základní školou K. Pokorného na hranici Poruby a Pustkovce začalo už vloni. Momentálně na někdejším školním hřišti před očima roste hrubá stavba. Pracuje se, jak počasí dovolí. V jednom křídle budovy mají být sociální zařízení a zázemí pro správce areálu, v přední části bude větší otevřená klubovna, recepce i kanceláře pro individuální poradenství. Centrum je kompletně bezbariérové, takže bude plně přístupné zdravotně znevýhodněným. Až bude stavba hotová, začnou se zařizovat interiéry.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií, krajem a městem. Celkové předpokládané náklady projektu jsou 49,9 milionu korun, z čehož by 18 milionů měla krýt dotace z evropských fondů a bezmála 16 milionů od města. Zažádáno je také o dvoumilionovou dotaci z kraje. Podle smlouvy má být objekt kompletně hotov nejpozději do konce února 2019.

Během léta a podzimu by měly být venku osazeny atrakce a založena komunitní zahrada s jabloněmi, hrušněmi, švestkami, rybízy i angrešty, trvalkami a bylinkami. Vysazeny budou listnaté stromy, keře a popínavé rostliny, založeno bude habrové bludiště.

Atrakcí bude zahrada komunitního centra plná. Bude tu možné cvičit (venkovní posilovací a cvičební stroje, lezecká stěna, trampolíny i pro vozíčkáře), jen tak blbnout (velké prostorové hřiště s rozhlednou, švédskou sítí, trubkovým telefonem, skluzavkou nebo kuřím mostem), tříbit smysly (dotykové stěny z různých materiálů, kaleidoskop), vyluzovat zvuky (betonový telefon, zvukové polštáře, kamenný xylofon), trénovat mozek (maxišachy, optický hranol, Newtonova houpačka) nebo zahradničit. A také relaxovat na různých posezeních nebo u ohniště.

O projektu čtěte také zde.

loga

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »