Letní umělecká scéna začíná

8/7 2024

Letní uměleckou scénu v Porubě tvoří dvě části: první přinese překvapení v podobě pop-up vystoupení, druhá nabídne šest koncertů a představení.

Letní umělecká scéna začíná

Letní umělecká scéna v Porubě zachovává v letošním roce stejný koncept jako v minulých letech. Nejprve se v týdnu od 8. do 12. července uskuteční koncerty, k nimž se upřesňující informace objeví na facebookovém profilu obvodu až krátce před konáním akce. „Tato takzvaná pop-up vystoupení slouží jako pozvánka na hlavní část projektu,“ vysvětlil místostarosta Zdeněk Rodek. 

Druhá část Letní umělecké scény odstartuje 16. července na Alšově náměstí, kde zazpívá ostravská rodačka Vladivojna La Chia. Na tomtéž místě 30. července vystoupí kapela Nedivoč.

Program pro děti se uskuteční na prostranství u Knihovny města Ostravy na Podroužkově ulici. Strašfuňákovy pohádky od divadla Loutkový svět jsou naplánovány na 18. července a 1. srpna tam písničkářka Aneska představí program Zpěvulenka.

Na Zámek Poruba zavítají 23. července osobnosti známé z pořadu Na Stojáka a 6. srpna bude možné na tomtéž místě navštívit stand-up comedy show v podání skupiny HumorOva.

Programy pro děti začínají v 16 hodin, ostatní vystoupení v 19 hodin. Akce jsou zdarma. Pouze u představení na Zámku Poruba se bude vybírat stokorunové vstupné. Vstupenky lze zakoupit v informačním centru na Hlavní třídě nebo prostřednictvím rezervačního systému poruba.reenio.cz.    

Program zde

Projekt Letní umělecká scéna v Porubě 2024 byl podpořen z rozpočtu MSK v rámci dotačního Programu podpory aktivit v oblasti kultury v Moravskoslezském kraji na rok 2024.

logo MSK